PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494598}

Batman: Odważni i bezwzględni

Batman: The Brave and the Bold
5,9 1 087
ocen
5,9 10 1 1087
Batman: Odważni i bezwzględni
powrót do forum serialu Batman: Odważni i bezwzględni

Czy jako jedyny w tym kraju wiem co to Silver Age i jak się odnosi to tego serialu ? Czy tylko ja wiem że Batman nie zaczynał od samego początku jako Mroczny Rycerz, a po prostu jak każdy bohater z początku lat 40-tych ? Czy tylko ja doceniam humor i dziwaczne szaleństwo tego serialu ? Czy tylko ja nie jestem ignorantem ? Wygląda na to że tak. Jak zwykle Polacy mają gówniany gust. Gratuluję.

ocenił(a) serial na 5
crazy_race

Taaa...rozumiem że to era srebrna no bo fanem Batka jestem, ale każdy na nią narzekał, Frank Miller inni twórcy, Snyder też coś powiedział, a nawet z tego Co się nie myle, sam Bob narzekał że o wiele bardziej podoba mu się mroczna ekranizacja, niż to Co wtedy tworzył.

ocenił(a) serial na 9
crazy_race

Spoko, ja też uwielbiam ten serial i uważam, że ocena Filmwebowa jest całkowicie niesprawiedliwa. Ale by go zrozumieć należy obejrzeć wcześniejsze kreskówki i filmy z Batmanem, oraz znać jego komiksowe universum. Bo inaczej rzeczywiście nie widać głębi tego serialu. Innym po prostu nie chce się przysiąść.

crazy_race

każdy ma swoje gusta, nie wmówisz sympatii do tego serialu komuś tylko dlatego, że jest to bajka pokroju filmu Batman Ratuje Świat i rządzi się swoimi prawami, prawami jak powiedziałeś srebrnej ery. Ja wolę erę współczesną "modern age" i o wiele bardziej cieszyłyby mnie ekranizacje (nawet bajkowe) komiksów Granta Morrisona.

crazy_race

Muszę się przyznać- kiedy pierwszy raz to oglądałem zrezygnowałem po jakimś czasie bo wydawało mi się strasznie głupkowate. Dziś kiedy wiem że w komiksach rzeczywiście istniało coś takiego jak Animal-Vegetable-Mineral-Man całość ogląda się jako wyjątkowo zabawne przypomnienie tamtych czasów i hołd dla nich

ocenił(a) serial na 1
crazy_race

Ekhem, jak się nie znasz, to nic nie pisz. Przeczytaj 1 komiks w jakim pojawia się "Bat-Man" i wtedy zweryfikuj "Czy tylko ja wiem że Batman nie zaczynał od samego początku jako Mroczny Rycerz, a po prostu jak każdy bohater z początku lat 40-tych", bo z tego co ja wiem, to wszystkie dziwactwa zaczęły się pod koniec lat 40, nie na początku. Bats pochodzi z "Golden Age" nie "Silver" ;)

crazy_race

Nie widziałem całości, ale jeśli jest choć trochę podobna do odcinka "Mitefall", to podejrzewam, że możesz mieć rację.

crazy_race

Jak ja uwielbiam jechanie po gustach Polaków tylko dlatego, że jakaś tam pierdołowata animacja ze Stanów im się nie podoba.

ocenił(a) serial na 3
crazy_race

Nie, nie tylko Ty masz Internet i odrobinę wiedzy o historii komiksu. Tak, Srebrna Era jest wściekle kolorowa, krzykliwa, przerysowana, nierealistyczna i mocno kiczowata i zupełnie nie pasuje do trendu na mroczne i bardziej osadzone w rzeczywistości adaptacje komiksów, ale nawet uwzględniając to, na czym opierali się twórcy, Brave and Bold ogląda się zwyczajnie źle. Odpowiadając na Twoje pytanie: jesteś ignorantem w kwestii tego, co kształtowało gust Polaków w kwestii animacji DC - po byciu obeznanym/wychowanym na Batmanie TAS, Batmanie Przyszłości, JL i JLU Odważni i Bezwzględni nie miała prawa przypaść do gustu dużej liczbie polskich widzów przez swoją infantylność i kiczowatość. A, i jechanie po Polakach tylko dlatego, że masz inne zdanie niż większość zdecydowanie nie czyni Cię bardziej inteligentnym. Nie pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones