Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja (2021-2024)
Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja: Sezon 3 Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja Sezon 3, Odcinek 14

Uderzenie

Flash Strike 22m
7,7 166
ocen
7,7 10 1 166
Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja
powrót do forum s3e14

Finał

ocenił(a) serial na 8

Zbliża się koniec, ostatni odcinek przed nami i masa wątków do zamknięcia. Macie jakieś teorie, lub przewidywania co spotka nas w finale serialu Bad Batch i jakie są wasze odczucia co do serialu oraz jego tempa w 3. sezonie?

Wątki, których zamknięcia bym oczekiwał w ostatnim odcinku serii:
1) odkrycie badań Hemlocka nad superżołnierzami typu DarkTroopers z Mandaloriana (cel projektu Nekromanta powinien jednak zostać nieodkryty, gdyż nikt na późniejszych etapach Starej trylogii nie zakładał nawet, że Palpatine planował jakiekolwiek zabezpieczenie na wypadek przegrania wojny, co nie zmienia faktu, że coś na kształt Snoke’a chętnie zobaczyłbym w jakimś laboratorium, by jakieś połączenie z częściami VII-IX zaistniało),
2) tożsamość Imperial Operative’a, lub też jej brak (wyjawienie, że jest kolejnym regs’em z wymazaną osobowością jak poprzedni) i kolejne starcie z Crosshairem. Dodatkowo w poprzednich odcinkach Crosshair wydawał się zaniepokojony, a wręcz przerażony po spotkaniu z jednym z Operative’ów, liczę że zostanie to w jakiś sposób domknięte, dlaczego istnieje jakaś więź, czy znajomość między nimi, wzmianka co z tymi klonami zrobił Hemlock i jakim sposobem wykiwał Rexa z namierzaniem swoich Operacyjnych w dowolnym miejscu w Galaktyce,
3) los Zgrai po wydarzeniach w serialu. Żaden z bohaterów nie pojawia się na późniejszym etapie historii, nawet Echo. Poprzednia kryjówka została namierzona przez Hemlocka, jednak może po zabiciu głównego antagonisty sezonów 2/3 i zniszczeniu bazy na Tantis wraz z wszelkimi tajnymi danymi i wynikami badań, ponowne ukrycie się na tej planecie i zwykle życie bohaterów będzie dało się jakoś uzasadnić. No bo przecież kto inny chciałby szukać Omegi, jeśli wszystkie odkrycia Helmocka zostaną wysadzone w powietrze przez bestyjkę z laboratoriów ? ;)
4) śmierć Helmocka, możliwe że od ożywionej przez siebie samego bestii Zilo, wyjaśnienie dlaczego Helmock ma nawyk pocierania dłoni i ukrywania jej pod rękawiczką oraz ponowne użycie przez niego trujących/usypiających gazów, którymi powstrzymał Crosshaira w 2. sezonie. Co jeszcze socjopatyczny naukowiec może posiadać w zanadrzu i czy Zgraja w jakikolwiek sposób przygotowała się do tego starcia?,
5) ostatnia wojna klonów i starcie w placówce Tantis, czy zostanie w jakiś sposób wezwany na pomoc Rex wraz z zwerbowanym w międzyczasie Wolffem i czy dojdzie do dramatycznego ostatniego zrywu klonów, które mogłoby być realnym zadośćuczynieniem za to co za sprawą chipów w głowach zrobili swoim generałom. Ostatni moment, by walczyć za Republikę, a nie wyłącznie wykonywać rozkazy,
6) kto był wtyką Rexa i czy pojawi się wraz z nim w finale serii, np. gwiezdy niszczyciel admirała Coburna z nim samym, chcącym zbuntować się imperium i który okazał jako jedyny odrobinę zainteresowania losem klonów wiezionych przez Helmocka w trakcie narady z Tarkinem w drugim sezonie BB, czyżby mała wskazówka i wyjawienie swojej podwójnej roli?,
7) wyjaśnienie zachowania wiernych Helmockowi klonów. Baza na Tantis roi się od komandosów armii Republiki, więc przynajmniej małe wyjaśnienie bezwzględnego posłuszeństwa tych klonów, no i oczywiście delikatne nawiązanie do reszty oddziału Delta wraz z interakcją ze Scorchem byłaby świetnym Easter Eggiem, po coś w końcu został wprowadzony do serialu :)
8) na koniec chciałbym, by został nam wspomniany los Sid. Jak na ten moment to dzięki jej informacjom doszło do podwójnego schwytania Omegi. Mimo faktu, że od początku była ona przedstawiana jako osoba nie godna zaufania Zgrai, mogła wytworzyć się drobna więź i zainteresowaniem jej losami przez widza na przestrzeni tych wszystkich przygód. Chociaż doskonałym zakończeniem wątku moim zdaniem mogłaby być informacja Operacyjnego, że informacje jakie od niej pozyskał wiązały się z torturami i zgonem w ich wyniku, ponieważ ten chciał za wszelką cenę pozyskać wszystkie informacje o Zgrai.

Ponumerowałem wątki jakbyście chcieli coś dodać, lub skomentować. Czy myślicie, że wszystkie z nich zostaną w jakiś sposób domknięte, czy któreś z nich pozostanie zwykłą fabularną dziurą? :))
Czy finałowy odcinek może okazać się znacznie dłuższy od standardowych 20’? Wątków sporo, do tego sceny walk i możliwe ostatnie sceny batalistyczne/wojenne. To nie byłby pierwszy raz, pierwszy odcinek trwał przecież ponad godzinę. Może i w tym wypadku domknięcie serii zostanie należycie wydłużone?

ocenił(a) serial na 8
lukiot

Dodałem temat ze swoimi przewidywaniami. Rozważania mam podobne, ciekawy pomysł z tym Coburnem, też mi to to przechodziło prez myśl. Bardzo dziewne by było, gdyby żaden wysoki rangą oficer Republiki nie zbuntował się przeciwko Imperium mimo niewyobrażalnego szaleństwa zbrodni i śmierci, którego nagle zaczęli się dopuszczać. Tylko że z nim jest problem, on wiedział o Gwieździe Śmierci. Dlaczego by nic nie powiedział w takim razie? Niestety z nim to mało możliwe. O wtyce Echo i Rexa nigdy nie zapomniałem, ale obawiam się, że twórcy zapomnieli. Wtedy mysłałem, że to Wolffe, ale jednak nie... Pomysłów jest dużo niestety z Disneyem nie powinno się mieć wielkich nadziei. Obawiam się, że może być tak jak z Mandalorianinem, że ostatecznie nic nie wyjaśnią. Obym się mylił.

ocenił(a) serial na 8
elrond123

Możliwe, że nie zdąży przekazać wiedzy na temat projektu Stardust, lub też Krennic jedynie zarysował projekt budowania tajnej broni. Jednak również Hemlock nie zdradzał konkretów dotyczących projektów Imperatora reszcie gubernatorów/oficerów imperialnych.

ocenił(a) serial na 8
elrond123

Errare humanium est niestety. Potencjał jak wspomniałeś był dużo większy

ocenił(a) serial na 10
lukiot

Hej, przeczytałam cały komentarz i jestem w podziwie zaangażowania! Również mam wysokie oczekiwania co do ostatniego odcinka, myślę, że będzie trwał conajmniej godzinę. Mam też swoje wymagania i teorie co do tego odcinka. Oto one:
1) odkrycie badań Hemlocka - jestem jak najbardziej za! Nie muszą być dokładnie tłumaczone, ale układ w stronę fanów, pokazując plany, które mogą być potem uzupełniane w innych produkcjach. 
2) klon X i jego tożsamość - tu moja teoria: jest to Tech (lub jego klon) albo Cody (myślę, że byłoby to najsensowniejsze). Podejrzewam, że tego klona w walce, aby uratować Huntera bądź Omegę zabije Crosshair, bijąc się potem z wyrzutami sumienia (choć podejrzewam, że Crosshair sam zginie). 
3) Los zgrai - myślę, że będzie płacz i zgrzytanie zębów. Dobitka po Clone Warsach. Ze zgrai na pewno przeżyje Omega. Myślę, że Rex odstawi ją do Ventress, a ta dostanie własny serial, gdzie będą pokazane przygody jej, Killiana Vosa i Omegi jako pomagającym ocalałym Jedi (w Obi Wanie przecież było mówione, że Killian Vos pomaga ocalałym). 
4) śmierć Hemlocka? Tu nie mam dużych wymagań, bardziej ciekawi mnie śmierć Ramparta, myślę, że ta postać namiesza. 
5) Rex, Wolf- na pewno się pojawią, myślę, że wezwie ich Echo, który sam niestety nie przeżyje wydarzeń z Tantiss. 
6) według mnie zbędny wątek, ewentualnie możnaby wspomnieć, żeby był to Wolf, ale tu nie mam takich wymagań. Rex był koksem, więc potrafił zdobywać informacje. 
7 i 8 akurat uważam za zbędne, szczególnie wątek Cis. Jak już, chętnie zobaczyłam jeszcze raz Phee. Moja teoria do ostatniego odcinka: 
Na Tantiss odbędzie się bitwa, w której Parszywa Zgraja z pewnością wykorzysta wielkiego zwierza, którego widziała Omega.  Emerin pomoże Echo wejść do skarbca, choć druga lekarka tam będzie próbowała pokrzyżować ich plany. Rampart spróbuje jakoś może pomóc Parszywej Zgrai (?) tu nie mam pomysłu w którą stronę pójdą twórcy... Myślę, że heroicznie zginie większość zgrai i sporo klonów z eksperymentów. Echo wezwie Rexa, który zabierze Omegę i w przyszłości przekaże Ventress. Co do zgrai... obawiam się, że nikt nie przeżyje. Pojawi się z pewnością też klon X, którym okaże się Tech/ Cody. Crosshair będzie miał swój moment, w którym trafi na odległość, a jego ręka przestanie się trzęść, pokona traumę. W optymistycznej wersji wraz z Omegą przeżyje Hunter, jednak... wątpie. :(  Ogólnie bardzo się przywiązałam, więc strasznie mi żal, że serial się kończy. Ale jest to jedna z lepszych produkcji Star Wars!

ocenił(a) serial na 8
Dala965

Ten wielki zwierz to przecież bestia Zilo ;)
Co do tożsamości klona nie zdziwiłbym się, że byłby to zwykły 'reg', ale jeśli mam strzelać między Codym a Techem to wybieram Techa. Za dużo nawiązań do niego przez cały sezonie, w tym zostawienie przez Omegę okularów klona na tej planecie.

Echo moim zdanie zginie, jest ostatnim klonem ze składu Domino, dodatkowo nie bierze on udziału w Rebelii i nie pomaga Rexowi w walce z Imperium, jak miał to w zwyczaju przez dobrą połowę sezonu. Już w odcinku 13. było blisko, gdy na statku dezaktywował czujniki.

Mam jeszcze jedną fajną teorię dotyczącą zniszczenia Tantis. Vader dowiedziawszy się o planach Imperatora na stworzenie własnego klona przybywa na planetę i rozwala wszystko w drobny mak. Jednocześnie chciałbym coś takiego zobaczyć i byłbym rozczarowany, że każdy zajebisty zwrot akcji i zakończenie serii musi się wiązać z pojawieniem Vadera (jak w Rogue One).
To tak na boku, ale na 99% nic takiego się nie zdarzy. Nie mieliśmy żadnych wątków z nim związanych, poza tym już zajebistą zajawką i promocją Vadera jest Tales of the Empire :D

ocenił(a) serial na 8
lukiot

Hunter, Omega i Wrecker przeżyją i ukryją się ponownie na planecie Pabu, tym razem nie będąc ściganym przez nikogo z powodu śmierci Hemlocka i zniszczenia danych oraz wyników jego badań.

Ewentualnie zginie Crosshair zamiast Wreckera, bo pewnie będzie miał swój moment chwały i zadośćuczynienia złu i zbrodniom jakie wyrządził. Wrecker już kilka razy minął się od śmierci z wyraźnym plot armor'em, aż ciężko by było przeżyć po raz kolejny xd
No, ale plot armor to plot armor ;)

ocenił(a) serial na 8
lukiot

To się raczej dobrze nie skończy. Odniosłem wrażenie, że w momencie jak pojawiły się napisy po skończeniu się tego odcinka mieliśmy chyba ten sam soundtrack co przy okazji któregoś z czterech ostatnich odcinków Clone Wars.

ocenił(a) serial na 8
michal98_filmweb

Kilka razy w trakcie tego sezonu odcinki kończyły się innym motywem muzycznym, niż ten Zgrai. Spodziewam się, że czekają nas tragiczne zdarzenia, jednak nie jestem taki pewny, czy dostaniemy taki sam strzał, jakim był finał Clone Wars. Zobaczymy!

ocenił(a) serial na 8
lukiot

Tak jednak to były chyba jakieś i tak nowe motywy. A ten z minionego odcinka to był chyba lekko podrasowany z Clone Wars zanim chyba jeszcze doszło do Orderu 66.

ocenił(a) serial na 8
lukiot

Czego chciałbym w wielkim skrócie:
Heroiczna śmierć Zgrai i Omegi. Baza Tantis idzie z dymem, a z nimi Hemlock i Rampart, (Zakończenie na miarę Rogue One). Jakieś zarysowanie, że niedokończony projekt Nekromanta wiązał się ze stworzeniem klonów Imperatora, wybuch odpowiada za zniekształconą twarz jednego z nich (Snoka).

To są niestety zapewne pobożne życzenia, bo zapewne szczęśliwa rodzinka, czyt. Hunter, Wrecker i Omega (plus dzieci obdarzone mocą) uciekną w siną dal, zaszyją się na jakieś planecie, i tyle ich widzieli. Crosshair i Tech poświęcą się, ale baza Tantis niechybnie i tak ulega zniszczeniu, w każdym z możliwych scenariuszy.

Na nawiązanie do pobocznych wątków, kto był informatorem, itp., za specjalnie bym nie liczył, w finale zapewne zwyczajnie zabraknie na to czasu. Ot, powróci lepszy klon, i pewnie on odpowie za śmierć kogoś z duo Crosshair/Tech, ale sam również padnie. Co do jego tożsamości, stawiam że to klon Crosshaira, bo wykazuje z nim całkiem spore podobieństwo (jeśli już będą wnikać w jego tożsamość, co wcale nie jest takie pewne).

ocenił(a) serial na 8
truegod

Czyli wyszło gorzej, niż przewidywałem. Szczęśliwa rodzinka odleciała w siną dal, ale w komplecie, nikt z ekipy klonów nie musiał się poświęcać, wątek projektu Nekromanta zupełnie porzucony, bez jakiegokolwiek rozwinięcia. Zmarnowany potencjał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones